Resim Düzenleme

02 Mart 2011

SwfText 1.2 Flash Banner Yapma Programı

SwfText programı ile beraberinde gelen arkaplan efektleri ve yazı efektleri ile siteniz için flash animasyonlar ve bannerlar hazırlayabilirsiniz. SwfText 1.2 Özellikleri -160 yazı animasyonu -30 arkaplan animasyonu -Arkaplanı şeffaf (transparan) yapabilme -Yazı karakterini, büyüklüğünü ve rengini ayarlayabilme -Arkaplana ses ekleyebilme

27 Haziran 2010

Broşür Hazırlama Programı – Video İzle-Publisher

Microsoft Office Publisher programı aracılığı ile broşür davetiye afiş gibi tasarımlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunların dışında bunlara benzer bir çok şey yapabilirsiniz. Gerekse ders eğitimleri için broşür tarzında materyeller de hazırlamak mümkün. Bunun için office paketi bilgisayarınıza yüklü olması gerekir. Microsoft office publisher bilgisayarınıza yüklüyse aşağıdaki ders videosu ile başlandıç seviyesinde temel olarak broşür hazırama konusunda… Devamını Oku »

24 Haziran 2010

Adobe photoshop cs3

Adobe Photoshop yeni sürümü olan Adobe Photoshop C3 ile yeniden karşımızda. En popüler fotoğraf düzenleme programı olan photshop eşsiz özellikleriyle birlikte yeni sürümü ile tekrar karşımızda. Adobe photoshop cs3 sürümü ile görselliğini ve işlevselliğini oldukça genişletmiş bulunmakta. Filtre ve Lensler de ekstra yenilikler eklenmiş ve efekt sayısı artmıştır. Dijital fotoğraf çekimlerinde persfektif çekim hatalarını bu… Devamını Oku »

22 Haziran 2010

Photoscase 3.5 – Resim Boyutlandırma Aydınlatma Toplu düzenleme programı

Photocase programı ile resimlerinizi kolaylıkla aydıtlatmanızı dilerseniz boyutlarıyla oynamanıza ve metin yerleştirmenize yarayan güzel bir program. Bu program ile resimlerinizi toplu bir şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Toplu resim küçültme – aydınlatma logo metini ekleme gibi bir çok işlemi toplu bir şekilde yapmanıza olanak sağlayan çok güzel bir program. Diğer göze çarpan özelliklerinden bahsetmek gerekirse topluca resimleri… Devamını Oku »

25 Mayıs 2010

Photoshop ile sigara dumanı efekti verme (Fırça indir)

Photoshop fırçaları ile güzel çizimler yapmanız mümkün. Photoshop fırçalarıyla tek tıklama ile seçili fırça görüntüsünü çizebilirsiniz. Aşağıdaki vermiş olduğumuz linkteki fırçalar ile de sigara efekti çizebilirsiniz. Bunu yapmak için photoshop çalışma ekranında sağ click ile sigara dumanı şeklindeki fırçayı seçin. Boş alana tıklayın. Tıkladığınız alanda göreceksiniz ki sigara dumanı şeklinde şekiller çizilmiş. Farenin sol butonuna… Devamını Oku »

25 Mayıs 2010

Photoshop için ücretsiz 23 adet style

En iyi grafik düzenle programlarının başlarında gelen photoshop için ücretsiz olarak dağıtılan 23 adet style yi aşağıdaki linkten paylaşıyoruz. Bu style nedir ? Ve ne işe yarar ? Style den genel maksat hazır çizimler ile kendinize göre düzenlemelerle banner afiş katalog gibi işlerde kullanmanıza yarayacaktır. Aşağıdaki resimden de gayet iyi anlaşılıyor. Bu style ler ile… Devamını Oku »

03 Mayıs 2010

Kalite bozmadan resim boyutunu düşürme programı

High Quality Photo Resizer programı ile resimlerinizi ister tek tek ister topluca boyutunu düşürebilirsiniz. Her ne kadar kalitesi bozulmadan çeviriyor densede ufaltma işlemi yapıldıktan sonra birazda olsa kalitede farklılıklar oluyor. Dijital fotoğraf makinesi ile çekilen resimler yaklaşık 2.5 mb civarıdır. Bu program ile resiminizi küçülttüğünüzde ise 200 kb gibi bir boyuta düşürüyor. Bir kaç deneme… Devamını Oku »

27 Mart 2010

Resim Arkasına Yazı Yazma

Resim arkasına yazı yazabilmek için photoshop veya fireworks kullanabilirsiniz. Bunun için resimi photoshop a atın. Daha sonrada yazıyı resmin üzerine yazın. Sonrada Opacity sini düşürün. Bu şekilde bir yöntem izleyebilirsiniz. Bunun dışında yapılabilecek işlerler çok uzun ve professional bir çalışma gerektirir. Resim arkasına yaz yazmak için bu anlatılan yol iş görür sanırım.

03 Nisan 2009

Twistedbrush open studio 15.71

Studio yazılımı profesyonel kişiler yönelik hazırlanmış olan bir resim editörüdür. Bu program su ana kadar piyasaya sürülmüş en güçlü ve kolay kullanım yapısına sahip olan bir yazılım olarak bilinmektedir. Fotoğraflarınıza değişik özellik katabilirsiniz örneğin gelişmiş pastel çizimleri, suya bulandırma efekti, boyaları yağlandırma gibi tam 5000 üzerinde fırça darbesi sayesinde resimlerinize istediğiniz sekili verebilirsiniz. Su ana… Devamını Oku »

26 Şubat 2009

Jetphoto studio 4.1

Resimlerinizi tam bir duzen icerisinde organize etmeniz mumkun. Bilgisayarinizdaki fotograflari toplu sekilde yeniden boyutlandirma yapabilir, klasor icindeki tum resimlere filigran denilen ufak notlar ekleyebilirsiniz. JetPhoto Studio ile resimlerinizden kolayca slayt animasyonlar olusturabilirsiniz. Hatta cep telefonlariniza uyumlu gorunecek sekilde kesip bicebilirsiniz. Kullanimi ise oldukca kolaydir ve pratiktir. Ozellikleri saymakla bitmez Ayrica resimlerinizi internette tek tiklama ile… Devamını Oku »