Website

13 Mayıs 2020

WordPress Yazıların Eski Sürümünü Silme

Eklentiler ile yapılsa da SQL kodları ile de kolaylıkla wp bloğunuzun yazı sürümlerini silebilirsiniz. Bu işlemlerden önce veritabanınızı MUTLAKA yedeklemeyi unutmayınız ! WordPress kurduğunuzda otomatik olarak post-revisions yazı sürümleri özelliği aktif şekilde gelmektedir. Bu özellik yazılarda yaptığınız tüm değişikleri database içerisine kaydederek, database’inizin gereksiz şekilde dolmasını sağlar. WordPress yazı sürümleri özelliğini kapatarak database ‘inizin gereksiz… Devamını Oku »

24 Nisan 2020

WordPress Kategori Id Öğrenme

Günümüzde bir çok wordpress teması, admin panelden kontrol edildiği için Kategori ID’lerine çok fazla ihtiyacımız olabiliyor.  Kategori ID, bize sitede içerik ya da listelemeleri hangi kategoriden yapacağımızı belirlemeye yarar. Kategori ID öğrenmek için yapmanız gereken. Sıra ile; Yönetim Paneli > Yazılar > Kategoriler bölümüne giriş yaptıktan sonra, ID’sini öğrenmek istediğiniz Kategorinin üzerine fare imlecinizi getirdiğinizde,… Devamını Oku »

01 Ekim 2010

Türkiye Teması Xp Vista Tema

Xp ve Vista işletim sistemlerine uyumlu türkiye 2008 temasını indirmek için aşağıdaki linki bullanın. Temayı bilgisayarınıza kurduktan sonra sağa tıklayıp özellikler bölümünden Türkiye 2008 temasını seçip aktif edebilirsiniz. Tema Ücretsizdir.

27 Eylül 2010

ChatLakTurk Video Scripti facebook botlu + seolu indir

ChatLakTurk Video Scripti ile seo uyumlu ve facebook video botu uyumlu video sitenizi yapabilirsiniz. Ayrıca Mynet Yahoo ve Youtube botlarıda eklenmiştir. “ayar.php” dosyasında gerekli ayarları yapıp video.sql dosyasını mysqladminden yükledikten sonra scripti kullanabilirsiniz. admin paneli adresi siteadi.com/yonetim dir isterseniz yonetim klasörünün adını değiştirebilirsiniz fakat değiştirdiğinde ayar.php dede aynı değişikliği yapmanız gerekir. yönetim paneli kullanıcı adı… Devamını Oku »

04 Ağustos 2010

Joomla Carousel Menü Modülü

Joomla Carousel Menü Modülü ile menü bölümünde 10 adet resim ve menü ismi girmenize imkan tanıyor. indir

17 Temmuz 2010

WordPress Anasayfada Yazı karakteri Sınırlama

WordPress de temalardan dolayı sıkça karşılaşılan bir sorun olan anasayfadaki yazıların tümünün yayınlanması. Altta bahsetmiş olduğum tema dosyasındaki ufak bir kodoynaması ile anasayfada yazı karakter sayısına sınırlama getirebilirsiniz. bunun için yapmanız gereken şey tema editöründen index.php yi editlemeniz. Tema editöründen index.php yi açtıktan sonra the_content ‘i bulun ve the_excerpt bununla değiştirin. Bunu değiştirdiğiniz takdirde anasaydaki… Devamını Oku »

03 Temmuz 2010

Hotfile.com Sitesine Girememe [Çözüm]

Hotfile.com’a bazı dönemler ttnet adsl kaynaklı dns sorunlarından dolayı girilmeme gibi sorunlar çıkarabiliyor. Hotfile indirme sitesine giremiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulamak işinizi görecektir. aşlat(Start)/Çalıştır(run) c:/windows/system32/drivers/etc/hosts bu dosyayı Not Defteri ile açıyoruz. Sayfanın en alt kısmına aşağıdakileri yapıştırıp kaydedin. 69.164.4.76 69.164.4.76 Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde direk olarak bu dosyayı düzenlemenize izin vermiyor. Bunun için ise;… Devamını Oku »

02 Temmuz 2010

Joomla Yaprak Reklam modülü

Joomla 1.5 için yaprak reklam modülünü aşağıdan indirebilirsiniz. Joomla yaprak reklam modülü oldukça kullanışlı. Modülü sağ ve sol pozisyonlarda da gösterebilmeniz mümkün joomla yaprak reklam modülü

27 Haziran 2010

Google arama geçmişini silme

Google arama motorunu internet kullanıcısı olan hemen hemen herkesin kullandığına eminiz. Google’da yeni bir arama yaparken, kutucuğa kelimeleri yazmaya başladıysanız daha önce o kelimeyi aradıysanız hızlıca karşınıza çıktığını görürsünüz. Eski aradığımız kelimeleri silmek için ne yapılması gerektiği aşağıda anlatılmaktadır. Ama son zamanlarda arama motorunda eski aradıklarımızdan ziyade google arama motorunun önerileri çıkmaktadır. Önerileri engellemek için… Devamını Oku »